close
close

ADAC test zimních pneumatik 2011 – kdo jsou kandidáti?


01.08.2011

ADAC test zimních pneumatik 2011 – kdo jsou kandidáti?
28.7.2011


Léty se již stalo tradicí, že celá branže s pneumatikami netrpělivě očekává výsledky ADAC testů. Prostřednictvím internetu se dnes kdokoli dokáže dostat k nejčerstvějším informacím z celého světa. Proto se také čím dál více zákazníků orientuje při výběru svých pneumatik podle výsledků testů ať už od výrobců, motoristických časopisů anebo nezávislých testovacích institucí. Ale proč se nejvíc motoristů orientuje podle ADAC testů pneumatik?


V čem je lepší ADAC test?

Německý autoklub kromě toho, že hodnotí test s německou precizností, používá i nejdokonalejší metodiku, která nám umožňuje získat přesnější obraz o reálných vlastnostech pneumatik. Prvním a jedním z nejdůležitějších parametrů je ten, že pneumatiky na testy nakupují přímo v pneuservisech, tedy jako běžný zákazník. Tímto vyloučí možnost, aby se testovaly pneumatiky, které si výrobce vylepší pro účely testů a které jsou složením směsí a parametry velmi vzdálené pneumatikám, které pak dodává do běžné obchodní sítě. Historie nám bohužel dává příklad i takového jednání.
Druhým parametrem je, že testy jsou vykonávány v reálných podmínkách a nikoli na simulátorech. Je to časově náročnější a neporovnatelně delší, ale výsledky jsou o to více důvěryhodnější. Celý průběh testu je zaznamenaný a vyhodnocený špičkovou technikou. Vozidla v průběhu testů řídí automobiloví závodníci, kteří jsou schopni dát možná i lepší a přesnější popis o charakteristice jednotlivých pneumatik než přístroje.


Co můžeme očekávat v roce 2011?

ADAC minulý rok testoval dva rozměry: 185/65 R15 a 225/45 R17. V roce 2009 to byl ještě rozměr 205/55 R16, který byl pro naše řidiče zajímavější, ale od loňska šli už o 1“ výše. U nás je trend zvyšování průměru pneumatik časově posunutý. Náš tip pro tuto sezónu je však start s menšími a užšími rozměry, např: 175/65 R14 a 205/55 R16.


ROZMĚR: 175/65 R14


Horkými kandidáty na stupních vítězů jsou:
Michelin Alpin A4 – Další výjimečná pneumatika od známého výrobce. Řadíme ji do nejvyšší kategorie, i když tušíme, že hodnocení tohoto produktu francouzského koncernu na švýcarských testovacích drahách nejsou  vždy úplně špičková. Pneumatiky Michelin v posledních letech často obsazují v ADAC testech místo ve středu pole, ale podle ostatních testů a zejména podle výjimečně dobrých ohlasech od uživatelů je jasné, že za normálních podmínek jde o jednu z TOP tipů na zimní sezónu 2011.
Continental ContiWinterContact TS800 – i když nejde o žádnou novinku, v uplynulých letech se tato německá pneumatika pravidelně objevovala na stupních vítězů. Není důvod si myslet, že tento rok to bude jinak. Na německých testovacích vozech tato pneumatika zřejmě podá opět výjimečný výkon.
Bridgestone LM-30 – horký kandidát na překvapení sezóny. Podle Gumy.eu patří ke špičce v prémiové třídě i navzdory tomu, že se nedostala do testu. ADAC to odůvodnil tím, že se nedaly běžně koupit na trhu. Doufejme, že tento rok se jim už nákup podaří. Jestli ano, na špičce prémiového segmentu bude horko.
Goodyear UltraGrip 8 – novinka sezóny 2011. Nahrazuje osvědčený dezén UltraGrip7+, který se ve většině testů umístnil na prvních třech místech. Pneumatika přináší mnoho novinek, neobvyklých pro tento segment trhu. Je těžké odhadnout, jak dopadne ve tvrdé konkurenci ostatních dezénů.


Zápas ve střední kategorii:

Ve střední kategorii se uplynulé roky střetávaly jednotlivé modely následujících značek: Barum, Semperit, Kumho, Fulda, Hankook, Kleber. V kategorii o stupeň níže s pneumatikami menších rozměrů se sporadicky objevila Sava a Matador. Díky překvapivě vysokým výkonům pneumatik Kumho a Hankook z minulosti nyní již očekáváme nějak automaticky. Není se čemu divit, Korejci tvrdě investují do vývoje a kvality na trhu, kde se chtějí prosadit.


Kategorie NEDOPORUČOVANÝCH:

Tým ADAC každoročně zařadí pár čínských pneumatik i do této kategorie. Většinou jde o velmi podobné pneumatiky s různými názvy, často s negativní reklamní kampaní v médiích. V této kategorii se objevují značky jako Double Coin, Goodride, Ling-long, Maxxis.
No podobné nedostatky se objevili i u levných pneumatik od renomovaných výrobců, jako například u značky Ceat od Pirelli, anebo Tigar od Michelinu, kterým se podařilo „vyhořet“ na švýcarské testovací dráze.


…zanedlouho pokračujeme rozměrem 205/55 R16…